Bieszczadzki „Strażnik Dziedzictwa Rzeczypospolitej”

Bieszczadzki Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami laureatem II edycji konkursu „Strażnik Dziedzictwa Rzeczypospolitej” Custos Monumentorum Rei Publice. Konkurs, ustanowiony w marcu 2013 r. przez marszałka Senatu, zorganizowano we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowym Centrum Kultury Jego celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególne zasługi dla ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego w kraju i za granicą.

Na wniosek kapituły konkursu pod przewodnictwem wicemarszałek senatu Marii Pańczyk-Pozdziej nagrodę krajową dla instytucji oraz tytuł Strażnika Dziedzictwa Rzeczypospolitej otrzymało Towarzystwu Opieki nad Zabytkami – Oddział Bieszczadzki za rewitalizację zabytków powiatów bieszczadzkiego i leskiego i opiekę nad nimi oraz propagowanie idei ochrony dziedzictwa kulturowego Bieszczadów między innymi poprzez wydawanie rocznika „Bieszczad”.

18 listopada br w Pałacu na Wyspie Łazienek Królewskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursowa. Nagrodę, pamiątkowy medal i dyplomy wręczane przez marszałka senatu RP Bogdana Borusewicza i minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską odebrali członkowie zarządu TOnZ Oddziału Bieszczadzkiego Mieczysław Darocha, Andrzej Stachyrak i Andrzej Szczerbicki.

Więcej na https://senat.gov.pl/aktualnosci

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...