III Wieczór Leśnych Ludzi w Cisnej

Wystawa rysunków Jacka Frankowskiego, opowieści z wypraw rowerowych Teodora Fursa, a także występy piosenkarskie Marty Ziemniewicz i Jana Podrazy z Nadleśnictwa Lutowiska, były głównymi punktami programu III Wieczoru Leśnych Ludzi w Cisnej, zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Ekologii we współpracy z bieszczadzkimi leśnikami.

Wieczór Leśnych Ludzi ma na celu promocję artystycznych pasji ludzi lasu i jest spotkaniem integracyjnym środowisk twórczych. Tegoroczne spotkanie odbyło się 29 stycznia w Galerii Przy Pętli.

  • Wracam w Bieszczady tak często, jak tylko mogę, bo tu od czasu studenckich praktyk, wciąż bije moje leśne serce – mówił Jacek Frankowski podczas otwarcia swej wystawy karykatur, na której zaprezentował ponad 150 portretów bieszczadników. Zaprezentował też cykl „sienkiewiczowski”. Wystawę będzie można oglądać do 22 lutego.

Z kolei Teodor Furs z Nadleśnictwa Baligród przedstawił swoje, bogato ilustrowane zdjęciami, relacje z wypraw rowerowych do Armenii, Ukrainy, Rosji, Włoch i Norwegii. Atrakcyjne fotografie, filmy i opowieść ciągnięta z dużym z humorem, mocno skupiły uwagę widzów.
Część muzyczną wieczoru wypełniły koncerty w wykonaniu Marty Ziemniewicz i Jana Podrazy – oboje to leśnicy z Nadleśnictwa Lutowiska, uprawiający tę formę artystycznego wyrazu jako osobiste hobby.

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Marcin Scelina

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...