Zapoznaj się z zawartością portalu bieszczady.net.pl i zobacz, jakie atrakcje mogą zaproponować Ci Bieszczady. Prezentujemy warte uwagi noclegi w niezwykle malowniczych bieszczadzkich miejscowościach, takich jak Polańczyk, Cisna czy Wetlina. Dysponujemy bogatą bazą sprawdzonych obiektów noclegowych. Z nami łatwo znajdziesz domki wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska i inne kwatery odpowiadające Twoim wymaganiom.
Sylwester w Bieszczadach - jeszcze masz szansę !!! 2011-12-23 13:50:42 CET
Serdecznie zapraszamy Państwa na spędzenie Sylwestra w Bieszczadach Wysokich, w niezwykle urokliwym i zacisznym miejscu, jakim jest hotel "CARPATIA" Bieszczadzki Gościniec w miejscowości Smerek.
Szampańska zabawa sylwestrowa do białego rana, wyborne menu, wyjątkowa atmosfera sprawią, że ta najważniejsza noc w roku pozostanie na długo w Państwa pamięci.
Wszystkich chętnych przeżyć niezapomnianą sylwestrową przygodę w śnieżnej Krainie Bieszczadzkiej zapraszamy do Bieszczadzkiego Gościńca w Smereku.
"UWOLNIJ SIĘ W BIESCZADACH" 2011-12-22 12:28:58 CET
Od 1 – 7 stycznia 2012, w telewizji TVN24, będzie emitowany 30 sekundowy spot reklamujący Bieszczady. Będzie on emitowany w godzinach wieczornych, pomiędzy 17.00 a 22.00, przed takimi znanymi programami, jak: „Świat wg. Jacka”, „Kropka nad i”, „Rozmowa Rymanowskiego”, „Szkło kontaktowe”. Natomiast od 22 grudnia 2011 do 3 stycznia 2012 będzie emitowany w Telewizji Obiektyw, w bloku programów informacyjnych o regionie. Spot jest elementem kampanii reklamowej regionu w ramach projektu Alpy Karpatom realizowanego przez Fundację Karpacką – Polska. Spot to kombinacja zdjęć i materiału filmowego z regionu Bieszczad. Zdjęcia Tarnicy i Bukowego autorstwa Partycji Syrnik oraz Mirosława Każmierczaka ( nagrodzonych w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Fotografów organizowanego przez Bieszczadzki Park Narodowy) wprowadzają do materiału filmowego ze stoków narciarskich, wyścigów psich zaprzęgów, speedridingu i wyścigów motocyklowych na lodzie. Spot zamyka pokaz wnętrza galicyjskiego domu i szeroko otwarte okno z napisem „UWOLNIJ SIĘ W BIESZCZADACH”.
Angela Gaber Trio w Oberży Biesisko 2011-12-22 09:19:19 CET
Oberża Biesisko zaprasza na koncert "Angela Gaber Trio" czwartek, 29 grudnia, godz 20.00, wstęp 25 zł.
"Melodie dawnego czasu..." w wykonaniu ANGELA GABER TRIO to spotkanie zpiosenkami twórców, którzy odeszli m.in. Osiecka, Grechuta, Kofta,Zaucha. To nazwiska, które zapisały się w historii muzyki. Jednakwarto o nich wspominać, warto pamiętać i słuchać. "Melodie dawnegoczasu..." pozwalają choć na chwilę przenieść się w świat muzyki, którarozbrzmiewała jeszcze do niedawna. Jednak to nie wszystko. Tenniezapomniany wieczór dodatkowo uświetniła muzyka inspirowanaprzestrzenią dźwięków z różnych zakątków świata.
Pięć lat pracy i 30 numerów "Skarbów Podkarpackich" 2011-12-22 08:49:32 CET
Pięć lat pracy i 30 numerów „Skarbów Podkarpackich” za nami. W sumie ponad 1320 stron, ok. 4000 zdjęć, blisko 600 tekstów, kilkudziesięciu współpracowników z Podkarpacia, z reszty kraju i z zagranicy (Słowacja i Ukraina). To taki bilans na szybko. Można do tego jeszcze dodać 60 000 wydanych egzemplarzy trafiających obecnie do blisko 150 instytucji (biblioteki, muzea, parafie, ambasady, konsulaty, centra informacji turystycznej, instytuty, harcerze, uczelnie, koła i kluby przewodników, służby konserwatorskie, szkoły, towarzystwa, kurie, redakcje, wydawnictwa itp.). A do tego olbrzymia grupa czytelników sięgających co dwa miesiące po nasze „Skarby”. Przeglądając pierwsze numery wydawnictwa widać, że na początku większość tekstów dotyczyła obiektów zabytkowych. Tylko tu dostrzegaliśmy podkarpackie „skarby”. Dopiero trzy lata temu „przewaliła” się przez nasze łamy fala tekstów poświęconych przyrodzie, a od ponad półtora roku coraz częściej gościmy materiały historyczne. Dostrzegamy skarby regionu także w otaczającej nas przyrodzie, a także historii czyli magistra vitae est – nauczycielce życia.
Bieszczadzkie Centrun Nordic Walking w otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego 2011-12-17 16:38:23 CET
Z inicjatywy Ośrodka Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnego „Caritas” w Myczkowcach i Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty” w Sanoku przy wsparciu gmin Solina i Olszanica oraz Nadleśnictw Lesko i Ustrzyki Dolne latem 2011 r. w otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego wytyczono 18 tras spacerowych Bieszczadzkiego Centrum Nordic Walking. Powstały one w oparciu o istniejącą już w terenie, a zwłaszcza w ekomuzeum „W Krainie Bobrów” oraz w otoczeniu Bóbrki sieć szlaków spacerowych i ścieżek przyrodniczych. W realizacji przedsięwzięcia i prowadzonych pracach znakarskich w terenie uczestniczyli częściowo mieszkańcy Myczkowiec, Bóbrki, Zabrodzia, Orelca, Zwierzynia i Uherzec. Poznali oni teren wokół własnych miejscowości oraz zasady znakowania i konserwacji znaków szlaków turystycznych. Jeśli w przyszłości te społeczności lokalne zadbają o ich pielęgnowanie i bieżące utrzymanie, to ta część Bieszczadów stanie się niebawem bardzo atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Wzięcie w opiekę poszczególnych odcinków tras przez niektórych właścicieli bazy noclegowej przyczyni się niewątpliwie do podniesienia ich dostępności i wydłużenia sezonu turystycznego.
Ludowe obrzędy doroczne w Polsce południowo-wschodniej 2011-12-17 08:55:17 CET
Publikacja ta łącząca w sobie formułę monografii naukowej i bogato ilustrowanego albumu poświęcona jest ludowym obrzędom dorocznym w Polsce południowo-wschodniej – regionowi w przeszłości bardzo zróżnicowanemu kulturowo, w którym występowało wiele grup etnograficznych: polskich, ruskich oraz mieszanych, a także dwa wyznania: zachodnio- i wschodniochrześcijańskie. Książka podzielona jest na cztery rozdziały odpowiadające porom roku, a w nich na poszczególne wydarzenia (wynikające z jednej strony ze ścisłego powiązania z kalendarzem liturgicznym i agrarnym), jak: Zaduszki, andrzejki, Boże Narodzenie, Trzech Króli, zapusty, Środa Popielcowa, obrzędy wielkanocne, maryjki, żaczki, Emaus, pierwszy wygon bydła, Zielone Świątki, oktawa Bożego Ciała, obrzędy świętojańskie, żniwa i dożynki, Matki Boskiej Zielnej i wiele innych.
Choinki przypomną o świętach i o zimie 2011-12-09 12:51:04 CET
Pierwszy śnieg przypomniał o nadchodzących świętach. Od poniedziałku 12 grudnia w nadleśnictwach z terenu RDLP w Krośnie można się będzie zaopatrzyć w choinkę świerkową pochodzącą prosto z lasu. W pierwszym tygodniu do sprzedaży przygotowano 3,5 tysiąca choinek, głównie świerkowych, pochodzących ze specjalnych plantacji choinkowych, zakładanych najczęściej na gruntach użytkowanych przejściowo np. pod liniami wysokiego napięcia lub na gruncie rolnym. - Co roku sprzedajemy od 5 do 8 tysięcy choinek o wysokość od 1,5 do 5 metrów - mówi Andrzej Miara, naczelnik Wydziału Marketingu RDLP w Krośnie - Najwięcej oczywiście tych „domowych” o wysokości do 2,5 metra. Za taką choinkę pokojową trzeba zapłacić w nadleśnictwach 25-45 złotych. Bywają również zamówienia specjalne na drzewka wyższe, 5-10 metrów, np. do ustawienia w kościołach i miejscach publicznych. Wpływy ze sprzedaży drzewek to mało istotna część przychodów Lasów Państwowych, natomiast sama sprzedaż stanowi ona ważny element tradycji, którą chcemy kontynuować.
Utworzono Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Bieszczadzkie" 2011-12-09 12:41:56 CET
Jednym z sześciu nowych leśnych kompleksów promocyjnych w kraju jest LKP „Lasy Bieszczadzkie”. Stosowne zarządzenie podpisał w ostatnich dniach Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych. To drugi, po „Lasach Birczańskich”, obszar na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, gdzie leśnicy będą prowadzić i promować zrównoważoną gospodarkę leśną, wspierać badania naukowe i prowadzić edukację leśną społeczeństwa.
Wieczory Świąteczne w Hotelu Bukowiec 2011-12-07 16:14:55 CET
Zapraszamy mieszkańców Bukowca i okolic, a także gości przebywających w tym okresie w Bieszczadach na wyjątkowe wieczory świąteczne do Hotelu Bukowiec. Zapraszamy w dniach 25 i 26 grudnia 2011 r.
W dniu 25.12.2011 o godz. 18:00 w Restauracji Hotelu Bukowiec odbędzie się koncert kolęd z udziałem znanego duetu wokalno-muzycznego- Marek Dziok i Dominika Semczyk z Sanoka.
Leśne rezerwaty na leśnym kalendarzu 2012 2011-12-06 08:56:52 CET
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie od lat wydaje 13-planszowy kalendarz o charakterze edukacyjnym. Dwa lata temu znalazły się na nim portrety zwierzyny żyjącej w podkarpackich lasach wraz z jej opisami. Tegoroczny, z okazji Międzynarodowego Roku Lasów, zawierał zdjęcia i opisy 12 gatunków polskich drzew. Z kolei ten na 2012 rok zaprezentuje 12 rezerwatów przyrody z terenu Podkarpacia. Każdy z nich przedstawiony został na zdjęciu pejzażowym z dodatkową fotografią wybranego elementu przyrodniczego podlegającego ochronie. Autorem fotografii jest Jacek Szarek. Na kartach kalendarza znalazły się rezerwaty: Polanki, Bór, Góra Sobień, Kalwaria Pacławska, Husówka, Góra Chełm, Sine Wiry, Zwiezło, Źródła Tanwi, Tysiąclecia na Gorze Cergowej, Bagno Przecławskie i Źródliska Jasiołki. Na odwrocie każdej ze stron zamieszczono opis obiektu.
Serwis Bieszczady.net.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu Bieszczady.net.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.