Leśne ślady wiary – wystawa poplenerowa

Jesienią w Bieszczadach trwał plener malarski pod hasłem „Leśne ślady wiary” zorganizowany przez Fundację Malarstwa Polskiego wspólnie z Regionalną Dyrekcją lasów Państwowych w Krośnie.

Artyści z Polski i Słowacji malowali kapliczki w bieszczadzkich lasach, zaś inspiracją tematu była książka „Leśne ślady wiary”. W trakcie tygodniowego pobytu malarze mieli okazję poznać jesienne uroki Bieszczadów, a jednocześnie przenieść na płótno wrażenia z odwiedzanych kapliczek, mogił i leśnych cmentarzy. Przewodnikami na terenowych wycieczkach byli leśnicy z bieszczadzkich nadleśnictw.

  • Pozytywnie odbieramy zainteresowanie artystów kulturowymi obiektami na terenie lasów – mówi Bogusław Famielec, dyrektor RDLP w Krośnie. – Leśne kapliczki mają ten szczególny walor, że kryją bardzo ciekawe historie związane z losami ludzkimi, ale często też same skryte są przed ludźmi w leśnym gąszczu. Dzięki artystom udało się je znów pokazać światu.

Plener przebiegał pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego i Burmistrza Miasta Sanoka.
Sponsorzy: Burmistrz Miasta Sanoka, REWA Wola Rafałowska, Caritas Myczkowce Diecezji Rzeszowskiej oraz TAP sp. z o. o. Lesko.
Patronat medialny- Polskie Radio Rzeszów.

Wernisaż wystawy prac powstałych w trakcie pleneru zaplanowano na czwartek 19 listopada o godz. 13.00 w auli Technikum Leśnego w Lesku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu i do zwiedzania wystawy.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Adam Pałacki

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...