Zaproszenie na premierę filmu Czas leśnych kurierów

Telewizja Obiektyw i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie zapraszają na premierę filmu „Czas leśnych kurierów”, która odbędzie się w czwartek 7 stycznia 2016 roku o godzinie 19.00 w sali Artkina w Krośnie. Wstęp wolny.

Film opowiada o losach kurierów beskidzkich, którzy w czasie II wojny światowej przekradając się z Polski na Węgry, przenosili meldunki, dokumenty i broń, a także przeprowadzali emisariuszy, utrzymując w ten sposób kontakt okupowanego kraju z rządem na uchodźctwie. Producentem fabularyzowanego dokumentu jest Agencja „Obiektyw” z Krosna.

W filmie „zagrały” plenery sanockiego skansenu, okolice Jasiela i Balnicy, część zdjęć realizowana będzie w Jaśle i w Rymanowie. Wystąpili w nim zarówno profesjonalni aktorzy, jak i statyści, których agencja wybrała spośród mieszkańców województwa podkarpackiego. Kolorytu akcji dodaje udział grupy rekonstrukcji historycznej z Sanoka.

W filmie przedstawiono sylwetki kurierów, m.in. Jana Łożańskiego, oraz osób, które kurierom w przerzutach pomagały.
„Czas leśnych kurierów” powstał w ramach cyklu filmów produkowanych przez Agencję „Obiektyw” pod nazwą „Historyczny pejzaż Podkarpacia”. Produkcje mają pokazywać ważne dla regionu, ale mało znane wydarzenia historyczne.

Film powstał we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie. Na ekranie zobaczymy również leśników.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...