Wystawa pt. „Ziemia obiecana”

Galeria „Barak” w Czarnej k. Ustrzyk Dolnych zaprasza od 28 kwietnia 2012 r. na wystawę pt. „Ziemia obiecana”. W zorganizowanym Mini – Muzeum Ceramiki prezentowane są eksponaty ceramiki pochodzącej z najsłynniejszych manufaktur i warsztatów garncarskich. Organizatorzy wystawy i właściciele kolekcji – Róża i Krzysztof Franczakowie mają nadzieję wywołać wzruszenie widokiem dawnych „włocławków”, pamiętających stołówki pracownicze – „GS–ów” z Lubiany, brązowych naczyń z Pruszkowa czy Mirostowic, kamiennych garnków z Bochni – ale też chcą pochwalić się naczyniami z Ćmielowa, Chodzieży, Tułowic, dawnego Wałbrzycha.

Garncarstwo na wystawie reprezentować będą wyroby najsłynniejszych rodzin garncarskich: Neclów z Chmielna i Konopczyńskich z Bolimowa. Swoją reprezentację będzie miała również Medynia Głogowska i ceramika pokucka oraz Łysa Góra i Bolesławiec jako przykłady współpracy rodzimego rzemiosła z artystami, projektantami ceramiki.

Na wystawę złożą się także albumy, publikacje, pocztówki, stare dokumenty, artykuły, banknoty, znaczki – słowem: wszystko, co kojarzy się z „ziemią obiecaną” właścicieli galerii – ceramiką.

Wystawie, która trwać będzie do 20 czerwca 2012 r. towarzyszyć będą otwarte warsztaty ceramiczne, w czasie których każdy będzie mógł spróbować własnych sił w ceramice, poznać podstawowe techniki ceramiczne i zdobnicze, wysłuchać legend i przypowieści traktujących o ceramicznym fachu.

Ponadto gospodarze galerii zapraszają codziennie o 17.00 na filiżankę dobrej herbaty.

Galeria „Barak” w Czarnej
Zapraszamy codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godz. 10.00 – 18.00

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...