XVI Jesienne Czart Granie

Już jutro w Zajeździe pod Caryńską startuje cykliczna impreza Czart Granie.

XVI Jesienne Czart Granie – impreza z cyklu spotkań organizowanych na krańcu polski niegdyś poza sezonem turystycznym dla ludzi kochających góry jak i całe otoczenie z nimi związane. CZART Granie, czyli Ciepłe, Zapieckowo, Artystyczne, Rozrywkowo Turystyczne Granie, to cykliczna, tego roku odbywająca się 11 oraz 12 października, która po raz XVI odbędzie się w Bieszczadach, a zawsze w drugi weekend października. Zorganizujemy jak zawsze dużą watrę a dla wytrwałych będą czekały pieczone ziemniaki i przy dźwiękach gitary oraz gawędy spędzimy mile czas poznając się nawzajem.

Program tegorocznej imprezy jak co roku nie jest do końca znany, gdyż to wy jesteście organizatorami imprezy – oddajemy mikrofon turystom, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia, zarecytowania czy zaśpiewania.

Obecny program XVI CZART GRANIA spotkania :

11.10.2019 / dzień pierwszy / piątek:
Godzina 12.30 (na szczycie) / ŚPIEWANKI cz. 1- koncert na Dwerniku Kamień „Ku szczęściu ludzi, którzy kochają góry” / śpiewanki indywidualne.
Godzina 14.00 /- korzystamy z gościnności imprezy – „Ponadczasowe spotkania kulturowe ukojeniem kulinarnym i duchowym -rekreacja po Bieszczadzku drogą do promocji lokalnych wyrobów.
Część 2- Kultura Bieszczadów po okresie wojennym, narodziny nowej tradycji kulturowej.” – czyli poezja wieczorową porą. Od 17.00 Wystąpią: PIOTR „Żagiel” DOBOSIEWICZ (CK Port Przemyśl), MARIUSZ DZIOB (Kapela z Przypadku) , PAWEŁ „ALDARON” CZEKALSKI , JACEK KADIS I GRUPA NA SWOIM i jak zawsze (scena otwarta) a do tego stoiska o tematyce regionalnej.
spotkanie przy ognisku / – święto pieczonego ziemniaka / – pieczemy kiełbaski /- gawęda oraz integracja osób chętnych i otwartych /- próba gitar

12.10.2019 / dzień drugi / sobota:
Godzina 09.00 (przez szczyty i połoniny) / indywidualne wyjście w góry lub wycieczka krajoznawcza szlakiem dobrych praktyk. Objazdowa wycieczka mająca na celu przedstawienie najciekawszych miejsc ekonomii społecznej w okolicy (ilość miejsc ograniczona). TEL. 609620565
13.00 – 20.00
Kramy – anioły na gontach, wikliniarstwo oraz malarstwo.
Kiermasz podmiotów ekonomii społecznej.
Warsztaty ekonomii społecznej – Sianowije czyli cuda z siana, motanki zielarki – tradycja tworzenia motanek/lalek, zdobienie desek z suszonymi trawami oraz kwiatami,
Młode Wilczki – warsztaty muzyczne dla dzieci (SALA DOLNA)
16.00- 17.30 „Weź gitarę, zagraj z nami!” – dla chętnych scena otwarta. Wystąpią:
ROMAN „Łabi” DOBROWOLSKI, PAWEŁ TRACEWSKI, MuzyKuny (RSB), MACIEJ YOOŹWIK,
18.30 – Młode Wilczki i oficjalne otwarcie XIV CZART GRANIA – KAPELA Z PRZYPADKU
20.00 ŁUKASZ NOWAK (Caryna)
21.30 gwiazda wieczoru – LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW
23.00 – do białego rana – scena ludzi otwartych w myśl hasła „Weź gitarę, zagraj z nami!”
Godziny Występów oraz kolejność Muzyków – Czasu i przypadku – wschodniobieszczadzkiego
13.10.2019 / dzień trzeci / niedziela:
W godzinach nocno – porannych indywidualne wyjście w na wschód słońca – (info – Mariusz Dziob)
Zapraszamy wszystkich już od rana aby utrwalać hasło przewodnie imprezy
„Weź gitarę, zagraj z nami !!!

MOTANKI – ZIELARKI

Zapraszam do wspólnego magicznego motania, podczas którego wykonamy Zielarki – Trawnice 🙂 – liczba miejsc ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy 🙂 …

Podczas warsztatów postaram się choć trochę wprowadzić Was w świat bogatej tradycji tworzenia motanek, a co najważniejsze, każda wykona lalkę dla siebie ;).

czas trwania warsztatów: ok 2 godz.

Zielarka / Trawnica – jest to lalka wypchana rozmaitymi, odpowiednio dobranymi, ziołami. Po jej wykonaniu najlepiej powiesić ją gdzieś tak, aby była wprawiana w ruch i mogła roztaczać w domu zapach ziół. Wieszano ją np. nad dziecięcym łóżkiem. Trawnica miała za zadanie nie tylko zapobiegać chorobom, ale także strzec dom przed złymi duchami i oczyszczać atmosferę. Pomagała także na różne dolegliwości, na przykład przy bezsenności wypełniano ją melisa, lawenda i chmielem, zaś przy przeziębieniu sosnowymi igłami i szałwią. Po tym jak zioła przestawały już pachnieć lalkę można spalić i wykonać nową, z tym samym lub innym zestawem roślin w środku.

WARSZTATY muzyczne dla dzieci MŁODE WILCZKI – dolna sala godzina 17.00 – zapraszamy dzieci 5 lat < , <10
jak i 10 < – wyniki poprzednich warsztatów można obejrzeć wpisując w wyszukiwarce www „MŁODE WILCZKI CZART”
– wikliniarskie – w piątek, sobotę oraz niedzielę o każdej porze, każdy bez zapisów może spróbować rzemiosła wikliniarskiego. Prowadzi Tadeusz Międlar – warsztaty darmowe
Wstęp na imprezę oczywiście: Wolny!
ZDOBIENIE DESKI SUSZONYMI I SPREPAROWANYMI TRAWAMI I KWIATAMI
Podczas tego warsztatu będą robione: wieszaki ozdobne, skrzynki, magnesy na lodówkę, zdobienie będzie wykonywane z suszonych traw zbieranych z Bieszczadzkich łąk.

SIANOWIJE czyli CUDA Z SIANA
Warsztat dzięki któremu można nauczyć się kreatywnego przestrzennego myślenia. Dzięki technice skręcaniu siana będą powstawały cuda z siana.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu.
PROGRAM NA TEN CZAS, MOŻE ULEC ZMIANIE I UZUPEŁNIENIU

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...