Centrum Ursa Maior w Bieszczadach!

W Bieszczadach w Uhercach Mineralnych powstanie obiekt Centrum Ursa Maior. Inwestycja ulokowana będzie przy głównej drodze krajowej prowadzącej w Bieszczady i w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą. Wewnątrz znajdziemy salę koncertową Ursa Maior Hall, sklep z produktami regionalnymi, informacją turystyczną oraz Bieszczadzką Wytwórnię Piw Rzemieślnicznych. Obiekt będzie wykorzystywać energię odnawialną, oraz wiele innowacyjnych rozwiązań, będzie też wyposażony w ogrodową oczyszczalnię. Otwarcie zaplanowano na lato 2013.
Inwestorem jest spółka Ursa Maior zarządzana przez trójkę zapaleńców. Szefową przedsięwzięcia jest Agnieszka Łopata, doktor inżynier ochrony środowiska, znana jako Piwowarka Aga, zwycięzca wielu konkursów piwa domowego. Wspierają ją: Janusz Demkowicz, organizator imprez kulturalnych, pomysłodawca warsztatów jazzowych, założyciel i basista folkowej grupy Tołhaje oraz dr Andrzej Czech, przedsiębiorca zajmujący się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie ochrony przyrody i środowiska, redaktor naczelny magazynu Bieszczadnik.
Część zysku uzyskanego przez Centrum będzie inwestowana w lokalne przedsięwzięcia, skupiające się na ochronie i promocji walorów Bieszczadów. Stworzony zostanie nowy model odpowiedzialnej społecznie firmy. Dzięki położeniu i atrakcyjności Centrum Ursa Maior będzie mieściło się w pierwszej piątce „must see” w Bieszczadach.

Z dniem 22 października 2012, dzięki współpracy z serwisem www.polakpotrafi.pl, zostaje rozpoczęta próba pobicia rekordu i sfinansowania największego projektu w historii polskiego finansowania społecznościowego! Przedmiotem inicjatywy ma być doprowadzenie do produkcji „Słonecznego Piwa z Bieszczadów”, która będzie w maksymalnym stopniu wykorzystywać energię słoneczną. „Jestem przekonany, że takie alternatywne sposoby finansowania czegoś zupełnie innowacyjnego, a jednocześnie bardzo konkretnego i namacalnego, są znakiem przyszłości” – powiedział Dr Andrzej Czech, ogłaszając zamiar współpracy z serwisem www.polakpotrafi.pl.

Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w projekcie na http://polakpotrafi.pl/projekt/Sloneczne-piwo-z-Bieszczadow, zostania Mecenasem Ursa Maior http://ursamaior.pl/ursarianie.php oraz śledzenia postępów prac na blogu http://ursamaior.pl/blog/k-budujemy-centrum-ursa-maior.php i przez Twitter: @AndrzejUrsa.

Więcej informacji: Dr Andrzej Czech, [email protected], tel. 694025875

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...