Wakacje w Podkarpacko-bieszczadzkim Trójmieście

Chcecie spędzić końcówkę wakacji w niebanalny, ciekawy i aktywny sposób ? Przez trzy zbliżające się weekendy w Jaśle Sanoku i Krośnie szykują się ciekawe imprezy, dostarczą one z pewnością wiele niezwykłych wrażeń artystycznych i kulinarnych.
Pierwszy weekend 18-19 sierpnia bawimy się w Jaśle na siódmych Międzynarodowch Dniach Wina. Będzie to okazja do degustacji win polskich i zagranicznych. To wyjątkowa w skali kraju impreza, przyciągająca co roku do Jasła rzesze miłośników wina. Oprócz wina, na rynku przy muzyce zespołów folklorystycznych będzie można popróbować regionalnych specjałów i zakupić wyroby artystów ludowych. Wystawę poświęconą tokajskiemu winiarstwu będzie można obejrzeć w Muzeum Regionalnym. III Memoriał Kawaleryjski Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” to następna impreza towarzysząca Międzynarodowym Dniom Wina, jak i II Karpacki Festiwal Archeologiczny „Dwa Oblicza”, który odbędzie się 17-18 sierpnia w „Karpackiej Troi” w Trzcinicy, będzie tam można dojechać w sobotę i niedzielę specjalną linią autobusową. Wojowie z „Karpackiej Troi” przemaszerują też z Placu Żwirki i Wigury na jasielski rynek. 19 sierpnia na łąkach hubalowych przygotowano widowisko historyczne „Rok 1920” na tą imprezę też będzie można dojechać specjalnym autobusem.

W Sanoku 26 sierpnia też nie będziemy się nudzić, atrakcję zapewni nam Jarmark Ikon. Impreza odbędzie się na Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Ikon. Na jarmarku w jednym miejscu oprócz ikon będzie można podziwiać twórców z całego regionu, kraju a nawet z zagranicy. Możemy tu liczyć na rzeźbiarzy, tkaczy, producentów biżuterii, hafciarki, garncarzy, kowali i innych artystów ludowych. Imprezie będą towarzyszyły koncerty, występy zespołów regionalnych i prezentacje lokalnych kół gospodyń wiejskich.

W Krośnie na Węgiersko czyli – Węgierskie wina w krośnieńskim szkle – impreza odbędzie się 31 sierpnia i 2 września. Całości dopełnią – muzyka, tańce i karpackie jadło. Karpackie Klimaty gromadzą wielu artystów z Polski, Słowacji, Ukrainy, Czech i Węgier w trakcie wspólnego biesiadowania będzie można poznać obyczaje i kulturę naszych sąsiadów. W Krośnie nie zabraknie wielu kiermaszy i wystaw, a na dziedzińcu Centrum Dziedzictwa Szkła będzie można obejrzeć i zakupić szklane cudeńka z krośnieńskiego szkła

Więcej na temat każdej z imprez poniżej pod numerami telefonów:
Jasło – tel. kontaktowy: 13 44 863 15
Krosno – tel. kontaktowy: 13 47 43 627
Sanok – tel. kontaktowy: 692 026 845

Opracowano na podstawie materiałów nadesłanych przez Joanne Sowe
Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Krosna

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...