Watra Bojkowska w Ustrzykach Górnych

W Ustrzykach Górnych, przy Zajeździe pod Caryńską powstał ciekawy obiekt – Watra Bojkowska. Watra Bojkowska jest całością składającą się z wielu elementów składowych, która w odpowiednim otaczającego mini muzeum rzemiosła ludowego oraz stosownie ubranej obsługi w stroje ludowe (stroje bojkowskie) tworzy niezapomniany klimat.

Zarówno dla osób indywidualnych oraz dla firm mamy możliwość rozpalenia watry oraz zapoznania turystów z kulturą Bojków. Otaczające rzeźbienia i malunki przebijającej się kultury tego regionu tworzą niezapomnianą atmosferę, do której chce się wracać. Podczas watry organizujemy warsztaty rzemieślnicze oraz rękodzielnicze, produktów lokalnych oraz pamiątek.

Przykładowa opcja imprez odbywająca się na watrze:

Opcja 1. Na watrę proponujemy:

Kolacja przy ognisku oraz dyskusja.

Kulig saniami lub wozem (w przypadku braku śniegu), grzane wino oraz harmonia i śpiewy.

Pod wiatą – szynka pieczona ogniem żywym opalana z kaszą maszczoną skwarkami oraz kapustą zasmażaną, grule z sosem czosnkowym, kawa, herbata, pikle, smalczyk, powidła, gorące trunki lokalne. Możliwość zorganizowania harmoni, gitary czy całej kapeli

Opcja 2. Na watrę proponujemy:

kiełbaska
ziemniaczek pieczony z masłem czosnkowym
kawa
herbata
grzane wino
dodatki: chleb, smalec, pikle, keczup, musztarda
drzewo na ognisko

Opcja 3. Na watrę proponujemy:

baran pieczony
ziemniaczek pieczony z masłem czosnkowym
kawa
herbata
grzane wino
dodatki: chleb, smalec, pikle, keczup, musztarda,
drzewo na ognisko

Droższą opcją jest np. dołożenie kiełbasek, piwa, wina, szaszłyków wegetariańskich czy jagnięcych itp., które będą do wyboru z oferty.

Oferta dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych (min. 10 osób)

2. usługi cateringowe z elementami bojkowszczyzny:

Zarówno w regionie jak i w innych częściach kraju czy zagranicą jesteśmy w stanie zorganizować oraz obsłużyć imprezę plenerową, na których wystawimy lokalne produkty. Dodatkowym naszym atutem jest oryginalny ubiór oraz specyficzne menu, gdzie np. na grillu oprócz kiełbasek, kaszanki (wpisanej na tradycyjną listę produktów tradycyjnych polskich) czy popularnych oscypków znajdują się również takie potrawy jak hryczanyky czy knysze. Nasza kuchnia jest szybka, zdrowa w umiarkowanej cenie.

3. imprezy rodzinne oraz incentive o tematyce bojkowskiej.

Zapraszamy wszystkich do organizacji imprez rodzinnych oraz firmowych.

Imprezy mogą polegać na np. dniu kultury bojkowskiej wraz z warsztatami rękodzielniczymi czy warsztatami kulinarnymi. Możemy to połączyć turystyką aktywna i podziwianiem dzikiej przyrody Bieszczadów. Organizujemy wyprawy przyrodnicze w poszukiwaniu żubra, wilka czy nawet rysia.

Podczas watry zażyją Państwo gamę przysmaków Naszego regionu, turystyki aktywnej, spokoju, kultury, dobrej zabawy co prowadzi do dużej motywacji pracowników firm, a całym rodzinom, które spędzają czas w Zajeździe np. święta czy wakacje daje poczucie więzi i jest sposobem na spędzenie kolejnych chwil w tym samym miejscu.

Więcej zdjęć na stronie facebook Zajazdu

Kontakt w sprawie organizacji grup: 609620565 lub pod adresem: rezerwację@carynska.pl.

PROJEKT watra bojkowska – produkt turystyki kulkturowej oparty na elementach kultury karpackiej z okolic ustrzyk górnychWSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGOPROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ.WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 18 951,40 CHFPROJECT A PRODUCT OF CULTURAL TOURISM BASED ON THE ELEMENTS OF THE CARPATHIAN CULTURE FROM AN AREA OF USTRZYKI GÓRNE

SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION.

VALUE OF CO-FINANCING: 18 951,40 CHF

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...