Discovery w Bieszczadach

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Bieszczad pokażą swoje umiejętności w programie nakręconym przez Discovery Communications z Los Angeles. Od 31 maja do 4 czerwca br. funkcjonariusze z bieszczadzkich Placówek SG w Stuposianach i Czarnej Górnej brali udział w ćwiczeniach granicznych pk. „Manhunt” (Obława). Działania były rejestrowane przez amerykańską telewizję Discovery z Los Angeles. Założeniem ćwiczeń było zatrzymanie potencjalnie niebezpiecznego, nielegalnego imigranta, który przekroczył granicę polsko-ukraińską.

W rolę imigranta wcielił się były żołnierz Sił Specjalnych Amerykańskiej Marynarki (Navy SEAL), specjalista ds. ukrywania się, survivalu i ucieczki (znana osobowość amerykańskiej telewizji). Z takim oto wysokiej klasy specjalistą, mierzą się funkcjonariusze Straży Granicznej z Bieszczad. Strategia pościgu i prowadzone przez funkcjonariuszy działania graniczne były autentyczne i realizowane w czasie rzeczywistym. Obu stronom towarzyszyły kamery.

Celem amerykańskiego komandosa było dotarcie do określonego punktu w wyznaczonym czasie, a celem polskiej Straży Granicznej jego zatrzymanie.

Kto zwycięży w pojedynku ?

Efekt będzie można zobaczyć dopiero w trakcie emisji 45-minutowego odcinka w telewizji Discovery, najprawdopodobniej na początku 2014 roku. Telewizja Discovery to największy producent show dokumentalnych na świecie. Obecnie odbierana jest w ponad 400 milionach gospodarstw domowych w 209 krajach oraz w 45 językach.

mjr Elżbieta PIKOR
Rzecznik prasowy
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...