Wernisaż wystawy Julii Kubicy w Cisnej

Zapraszamy na autorską wystawę Julii Kubicy. Bohaterkami jej portretów – choć wśród nich znalazł się też jeden bohater – są osoby związane z muzyką, teatrem, filmem czy telewizją oraz szeroko rozumianą branżą artystyczną, dla których kult twarzy to część zawodowej codzienności. Zza kosmetycznej „maski” spoglądają na nas, m.in: śpiewaczka operowa, aktorka, reżyserka czy animatorka kultury. Grają różne role i stroją miny, jak wiele z nas robi to przed lustrem.

Część obrazów można było oglądać na wystawie Misteria w Teatrze im. Stefana Jaracza w Otwocku k/Warszawy w styczniu i lutym 2019 roku. W Cisnej zaprezentowany zostanie cykl poszerzony o kolejne, nowopowstałe prace.

JULIA KUBICA – MISTERIA 2.
W programie otwarcia wystawy:
recital muzyki barokowej w wykonaniu:
Michalina Bienkiewicz (sopran)
Marcin Stachowicz (fortepian)

Fot. reprodukcja obrazu „Michalina” Julii Kubicy

Julia Kubica – skrzypaczka, scenarzystka, autorka etiud dokumentalnych. Grała w orkiestrze Filharmonii Narodowej i do spektakli teatru Komuna Otwock (obecnie Komuna Warszawa). Współautorka scenariuszy do serialu Kryminalni – czterokrotnego zdobywcy nagrody publiczności Telekamery. Zainicjowała i zorganizowała pierwszą w Warszawie Noc Muzeów.

W Bieszczadach przez trzy lata zarządzała centrum kultury w Cisnej, za co otrzymała nominację do nagrody Kulturysta Roku radiowej Trójki. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. W Bieszczadach zaczęła malować ucząc się u mieszkających tam artystów: Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej oraz Przemysława Zawadzkiego. Kontynuowała naukę rysunku w warszawskim Atelier Teresy Marzec. Od trzech lat mieszka z rodziną w Józefowie koło Otwocka. Misteria 2 to jej druga autorska wystawa. Wystawa potrwa do 11 lipca.

Michalina Bienkiewicz od 2013 związana z Capellą Cracoviensis. Wcześniej jako członkini Thüringer Opernstudio występowała solo w teatrach w Weimarze, Erfurcie, Nordhausen i Chemnitz. Studia wokalne ukończyła w Krakowie i w Wiedniu, gdzie pracowała w Arnold Schoenberg Chor, regularnie występując m.in. w Theater an der Wien, Musikverein, KKL Luzern.

W 2015 r. w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizowała projekt „Miłość i Życie Kobiety” dodając swój komentarz w animacjach poklatkowych do tekstów pieśni Schumanna i Straussa. Jest kuratorką festiwalu Silesia Sonans w Jeleniej Górze. W 2009 zainicjowała i od tej pory rozwija festiwal Concerti Pasquali w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Ukończyła filologię angielską, otrzymując stypendium Sapere Auso za swoją pracę dyplomową na temat XVIII-wiecznej wymowy angielskiej w oratorium G.F. Handla „Semele”. Posługuje się też biegle niemieckim i francuskim. W 2007 r. Hervé Niquet wybrał ją do udziału w l’Académie baroque européenne d’Ambronay.

CIT Cisna

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...