Okruchy lodu - Patrycja Żurek

Premiera nowej powieści z Bieszczadami w tle. Okruchy lodu – Patrycja Żurek

Niedawno miała miejsce premiera najnowszej powieści Patrycji Żurek – „Okruchy lodu”. Książka ukazał się nakładem Wydawnictwa Dragon. Fabuła powieści rozgrywa się w małej podkarpackiej wsi, w bieszczadzkiej scenerii. Patrycja Żurek w najnowszej powieści zabiera czytelnika do pewnej małej wioski na Podkarpaciu w Bieszczadach.

Laura przyjeżdża do małej wsi w województwie podkarpackim, żeby zdystansować się od ostatnich wydarzeń i przy okazji odwiedzić ciotkę. Nie sądzi, że trafi tu na Jarzębinę – kobietę skrzywdzoną przez los równie mocno jak on. Pozornie dzieli ich wiele – on jest policjantem, a ona miała zatarg z prawem. Jednak niebawem okazuje się, że równie wiele ich łączy. Przedświąteczny czas sprawia, że ich serca, które zamieniły się w okruchy lodu, topnieją.

Czy uda im się pokonać własne uprzedzenia i otworzyć na nowe?

„Tu nie ma niczego przesłodzonego, jest realizm i życie takie jakie znamy z codzienności. Tu każda z postaci ma swoje traumy i często niezaleczone rany z przeszłości. Głównym motywem są przemoc domowa, odpokutowanie win i konfrontacja z przeszłością. Lecz znajdziecie tu także rodzące się powoli zaufanie, wzajemną pomoc, niezwykły zimowy klimat i poświęcenie”

Strefa Booki
Okruchy lodu - Patrycja Żurek

Jan samotnie mieszka w drewnianej chacie, a wszystko czego mu trzeba, to ciepły posiłek. Wiesława po śmierci męża próbuje przygotować się na pierwsze święta bez ukochanego. Dobrawa – żona wójta wypełnia posłusznie wszystkie polecenia małżonka. Eliza, zwana przez miejscowych Kwiaciarką, to powierniczka ludzkich sekretów.

Czy magiczny czas przyniesie mieszkańcom choć małe chwile radości?
Jak potoczą się święta w wiosce na końcu świata?

„Okruchy lodu” to zimowa opowieść o tym, że zlodowaciałe serce może roztopić nawet mroźna aura. Chwytająca za serce historia o ludziach, którzy dojrzewają do zmian.

„Okruchy lodu – to powieść autorstwa Patrycji Żurek, przepełniona smutkiem, bólem i traumami, ale w jakiś tajemniczy sposób dająca nadzieję. (…) to historia o ludziach, których życiowe doświadczenia zmroziły, ale w ich sercach pozostał żar, który potrafi roztopić lód i ogrzać w potrzebie”

Migaffka

Patrycja Żurek

Pisarka, autorka powieści obyczajowych i romansów, a także innych gatunków literackich. Pisze ksiązki mocne i prawdziwe. Nie lukruję rzeczywistości, nawet kiedy piszę o miłości.

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...