Wielkanoc obrządku wschodniego na Ukrainie

Warsztaty fotograficzne z Tokiną. Tokina oraz fotowarsztaty.com zapraszają w weekend 26-28 kwietnia na niepowtarzalny plener fotograficzny na Ukrainie, podczas Wielkanocy obrządku wschodniego. Tematem będą prawosławne i greckokatolickie zwyczaje i obrządki wielkanocne, pejzaż wsi malowniczo położonych wśród gór, miasteczka kresowe, najstarsze ukraińskie drewniane cerkwie.

Jest to edycja niepowtarzalna, możliwa do realizacji tylko raz w roku.

Uczestnicy pleneru odbędą sentymentalną podróż na wschód, na historyczne Kresy. Wieczorem na noclegu m.in. spora porcja informacji teoretycznych na wykładach oraz… uroczysta kolacja wielkanocna.

W Kościołach Prawosławnych oraz Katolickich Kościołach obrządku wschodniego, Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową. W tym roku Wielkanoc obrządku wschodniego przypada tydzień po rzymskokatolickiej (27 kwietnia). Podobnie jak dla katolików, to najważniejszy czas roku liturgicznego. Nawiązuje zarówno do Zmartwychwstania – zwycięstwa nad śmiercią, jak i do Paschy.

Na plenerze gościem będzie Bogdan Augustyn, pseudonim artystyczny „Bohun”, pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk, autor licznych publikacji, przewodnik i pilot od ponad 30 lat jeżdżący na Ukrainę.

Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.

Termin: 26-28 kwietnia 2019
Cena: 890 zł

Cena obejmuje:
• uczestnictwo w plenerze;
• transport busem na Ukrainie;
• noclegi w hotelu na Ukrainie;
• obiad w Polsce (piątek);
• wyżywienie w hotelu (śniadanie + obiadokolacja), w tym uroczysta kolacja świąteczna w sobotę.

Więcej informacji:
https://fotowarsztaty.com/
https://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/wielkanoc-obrzadku-wschodniego-fotowyprawa-na-ukraine/
Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem [email protected]

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...