BIESZCZADZKO-TORUŃSKI PROJEKT STACHURA

W listopadzie ubiegłego roku w „Wilczej Jamie” w Smolniku nad Sanem, odbyło się wyjątkowe spotkanie – Warsztat Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury. Kilkunastu młodych artystów pracowało nad przygotowaniem programu poezji śpiewanej w oparciu o teksty Edwarda Stachury z muzyką Romana Kołakowskiego.Finałem bieszczadzkich warsztatów był koncert „Nocne czuwanie poetyckie”, który miał miejsce 30 listopada. Wspólnie z uczestnikami warsztatów wystąpili: Mirosław Czyżykiewicz i Jan Kondrak,

Druga część projektu , czyli koncert galowy „Fabula Rasa” odbyła się w Toruniu, w dniu 7 grudnia 2012 roku, w Teatrze „Baj Pomorski”. Dlaczego właśnie w Toruniu, w województwie kujawsko-pomorskim? Głównym powodem jest to, że dla Stachury Kujawy były małą ojczyzną , a w środowisku artystycznym i uniwersyteckim Torunia Stachura był stałym gościem.
Projekt „Stachura” okazał się czymś wyjątkowym. W codziennym krzykliwym zagonieniu, piękno i mądrość słów poety wraz z wysokim poziomem artystycznym uczestników koncertu, było jakby zjawiskiem spoza realnego świata.

A w połączeniu z atmosferą „Wilczej Jamy” stało się wydarzeniem które musi trwać….i trwa. Piosenki z koncertu zostały nagrane w studiu i zostaną wydane w postaci płyty.Poza tym – już 30 listopada 2013 roku, w tym samym miejscu, czyli w Wilczej Jamie” w Smolniku, wraz z opiekunami artystycznymi: Krystyną Kozanecką, Romanem Kołakowskim i zespołem pod kierunkiem Adama Skrzypka, zaprezentuje się kolejna grupa młodych i uzdolnionych wykonawców. Wraz z nimi wystąpią: Marta Bizoń i Mariusz Lubomski.

Nocne Czuwanie Poetyckie rozpocznie się o godzinie 20.00
Zapraszamy wszystkich – wstęp wolny!

Z Bieszczad (podobnie jak w zeszłym roku) przejedziemy na północ, do Torunia, na koncert galowy, który odbędzie się 5 grudnia w Teatrze Baj Pomorski.Do zobaczenia!

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...