TRAPERSKA PRZYGODA – nowa i ciekawa propozycja zwiedzania Bieszczadów

Wycieczka TRAPERSKA PRZYGODA Biura Podróży BIESZCZADER uzyskała wyróżnienie w konkursie na NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY PODKARPACIA 2012 organizowanym przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną.Wręczenie wyróżnień regionalnych będzie miała miejsce podczas Światowego Dnia Turystyki we wrześniu na uroczystej gali.

Wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA przygotowana z myślą o turystach przyjeżdżających w Bieszczady. Mogą oni skorzystać z dużej ilości atrakcji zafundowanych jednego dnia i nie wymagających dużego wysiłku fizycznego. Otrzymają wiele wskazówek, które ułatwią zwiedzanie regionu podczas wypoczynku, a na wycieczkę wyruszą z miejsca noclegowego bez konieczności używania dodatkowych środków transportu. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom Biuro Podróży BIESZCZADER stworzyło wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA. Opracowano godzinowo trasę przejazdu autokaru, którym razem z przekazującym informacje o terenie przewodnikiem pojedzie w stronę miejscowości Cisna. Po drodze zobaczą czynny wypał węgla drzewnego. W miejscowości Smolnik turyści przesiądą się na wozy traperskie, którymi wyruszą wzdłuż rzeki Osława przejeżdżając przez nią kilkanaście razy w bród i dotrą po 10 kilometrach do Duszatyna. Z wozów traperskich turyści zobaczą nadal zamieszkane chyże – domy łemkowskie, cerkiew z 1806 r., liczne kapliczki przydrożne. Z Duszatyna każdy kto ma odrobinę siły razem z przewodnikiem uda się do Jeziorek Duszatyńskich, a po wędrówce zje przy ognisku kiełbaskę na leśnej polanie. Całość umili muzykant, który nie tylko zabawia, ale też opowiada o Bieszczadach i naśladuje odgłosy zwierząt. Po przerwie z pokładów wozów goście ponownie pokonują dolinę rzeki Osława, już sami ze śpiewem na ustach, gdyż atmosfera się rozluźnia po „niedźwiedzim przysmaku”. Na koniec w ofercie jest zwiedzanie wnętrza cerkwi, degustacja i kupno owczych serów w bacówce z „ognistą niespodzianką” i wycieczka autokarowa po karpackiej obwodnicy. Wycieczka zajmuje od 8 do 9 godzin.

Biuro Podróży BIESZCZADER, Mokre 54, 38-542 Rzepedź, tel. 0048 13 43 83 383, 667 707 999 i 691 523 661, [email protected], www.bieszczader.pl

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...