Odpust Zupełny w Bieszczadach

Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych zaprasza 2 maja o godzinie 20:00 na koncert zespołu Odpust Zupełny. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Odpust Zupełny tworzą muzycy związani z Orkiestrą św. Mikołaja: Bogdan Bracha – śpiew i prowadzenie, lira korbowa, skrzypce, instrumenty dęte Anna Kołodziej – śpiew, skrzypce, mazanki, nyckelharpa Marcin Skrzypek – śpiew, gitara, mandola Zbyszek Kowalczyk – gitary, śpiew Jacek Warszawa – perkusja

Zespół powstał w 1268 roku i po pewnym czasie zawiesił działalność. U progu trzeciego milenium niespodzianie reaktywował się i pełni obecnie rolę zajęć muzykoterapii dla jego członków, którzy mają trudności z adaptacją w naszych czasach. Tym przynajmniej można tłumaczyć specyficzne czasem pomysły aranżacyjne. Grupa zgłębia dziwną czasoprzestrzeń rozciągającą się od średniowiecza do wiejskiego odpustu. Nikt nie wie, jak daleko sięga to kontinuum i co się jeszcze w nim kryje.

Na repertuar grupy składają się pieśni rycerskie, patetyczne, satyryczne i wręcz frywolne, dawna „piosenka biesiadna” oraz średniowieczne i renesansowe tańce. Są to utwory polskie oraz z zamków i odpustów chrześcijańskiej Europy. Oprócz tego zespół gra również piosenki i melodie, które można jeszcze czasem usłyszeć na wyprawach krzyżowych.
W instrumentarium grupy wykorzystujemy gitary, perkusję, skrzypce, które uzupełniane są przez rzadkie dziś instrumenty z pogranicza folkloru i muzyki dawnej: mandola, mandolina, skandynawska nyckelharpa, mazanki, lira korbowa, koboz oraz bogaty zestaw piszczałek.

Zapraszamy na nasz kanał youtube https://www.youtube.com/channel/UCJWF10-uhIwguVqPkZCCyrQ

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...