Zagłosuj na drzewo z podkarpackich lasów!!!

Dąb „Aleksander” z Krościenka Wyżnego kandydatem do tytułu „Drzewo Roku 2012” – do końca czerwca na portalu www.swietodrzewa.pl trwa głosowanie. Uprzejmie proszę o głos na „Aleksandra”.
Współpracujący od lat z Lasami Państwowymi Klub „Gaja” już po raz drugi jest organizatorem konkursu-plebiscytu o tytuł „Drzewa Roku”. W tej edycji spośród 290 zgłoszeń z całej Polski, w finałowej jedenastce znalazł się dąb „Aleksander” z Krościenka Wyżnego, rekomendowany przez Stowarzyszenie Kulturalne „Dębina”.

Dąb ten rośnie w nadrzecznym łęgu w Krościenku Wyżnym (zasięg terytorialny Nadleśnictwa Dukla). Nosi swe imię na pamiątkę pobytu Aleksandra Fredry w krościeńskim dworze, gdzie nasz najsłynniejszy komediopisarz miał swe wesele z Zofią Jabłonowską. Mierzy 660 cm obwodu i ma prawie dwa i pół wieku.

To jedyne drzewo z Podkarpacia, które pretenduje do prestiżowego tytułu w tym roku. Dlatego serdecznie zachęcam Państwa do oddania głosu na „Aleksandra” i namówienia do głosowania swych znajomych. To szansa na wypromowanie podkarpackiego drzewa na arenie kraju.

Więcej o dębie „Aleksandrze” a także zasady głosowania można znaleźć na stronie Stowarzyszenia „Dębina” www.debina.webd.pl

Edward Marszałek

Włącz lokalizację i zobacz punkty w pobliżu miejsca, w którym jesteś.
Map loading, please wait ...
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...