Bieszczady logo
Kliknij + i poleć Bieszczady.net.pl ;)


Bieszczady noclegi
STRONA GŁÓWNA | NOCLEGI | MIEJSCOWOŚCI | ARTYKUŁY | GALERIA | FORUM | KONTAKT
R                E                K                L                A                M                A
BIESZCZADY NOCLEGI


Noclegi Bieszczady
Domki Bieszczady
Agroturystyka
Chaty Bieszczady
Pensjonaty Bieszczady
Hotele Bieszczady
Pokoje Bieszczady
Ośrodki wypoczynkowe
Schroniska Bieszczady
Pola namiotowe
Restauracje Bieszczady

WSTĘP

Wszystkie artykuły
Historia Bieszczadów
Świątynie i cmentarze
Żydzi i kirkuty
Flora Bieszczadów
Fauna Bieszczadów
Ciekawe miejsca i obiekty
Trasy, szlaki i ścieżki
Informacje praktyczne
Zima w Bieszczadach
Bieszczady Wschodnie
GALERIA ZDJĘĆ

Galerie bieszczadzkie

Krajobrazy bieszczadzkie
Miejsca w Bieszczadach
Miejscowości
Bieszczadzka przyroda
Stare galerie

NOCLEGI BIESZCZADY
Noclegi Cisna
Noclegi Polańczyk
Noclegi Solina
Noclegi Ustrzyki Górne
Noclegi Wetlina
Noclegi Wołkowyja

ROZKŁAD JAZDY

Baligród
Lesko - dworzec
Sanok - dworzec
Ustrzyki D. - dworzec
Wołosate
Zagórz - dworzec

Więcej MiejscowościINFORMATOR
Podręczne informacje
Bieszczady Grupa GOPR
BdPN
Świątynie - nabożeństwa
Przewodnicy
Ciekawe strony

MAPY ONLINE

Mapy współczesne

Bieszczady Wysokie 1:40
Okolice Baligrodu 1:25
Jezioro Solińskie 1:25
G. Sanocko-Turczańskie
Pogórze Przemyskie 1:75
Bieszczady Wschodnie

Mapy historyczne

Bieszczady Zachodnie
Pikuj - mapa 1937 1:100
Ruskie - 1:75
Turka - 1:75
Wielki Berezny - 1:75
Niżny Warecki - 1:75
Tuchla - 1:75
Użgorod - 1:75
Seredne - 1:75
Svaliava - 1:75
Volove (Miżhirja) - 1:75
Porohy - 1:75TURYSTYKA

Opisy miejscowości
Szlaki turystyczne
Ścieżki przyrodnicze
Trasy samochodowe
Szlakiem ikon ok Sanoka
Ciekawe miejsca
Ekomuzeum Hołe
Młyny i tartaki wodne
Muzeum Przyrodnicze
Skansen w Sanoku
Sine Wiry
Łopienka
Jezioro Solińskie
Połonina Wetlińska
Więcej
Cerkwie i kościoły
Bieszczadzka Kolejka
Bukovske Vrchy
Mapy i literatura
Reportaże i wyprawy

OFERTY TURYSTYCZNE

Galerie i muzea
Konie w Bieszczadach
Narty w Bieszczadach
Przewodnicy
Produkt lokalny
Inne oferty
Nieruchomości
Karpaty ukraińskie

KSIĘGARNIA


Księgarnia wyd. Ruthenus
Wyd. Bezdroża - Bieszczady
Wyd. Bezdroża - Góry
REKLAMA
SERWIS

Kontakt

POLECAMY


Zapoznaj się z zawartością portalu bieszczady.net.pl i zobacz, jakie atrakcje mogą zaproponować Ci Bieszczady. Prezentujemy warte uwagi noclegi w niezwykle malowniczych bieszczadzkich miejscowościach, takich jak Polańczyk, Cisna czy Wetlina. Dysponujemy bogatą bazą sprawdzonych obiektów noclegowych. Z nami łatwo znajdziesz domki wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska i inne kwatery odpowiadające Twoim wymaganiom.

Solina.info.pl
polańczyk
R              E              K              L              A              M              A

Noclegi w Polańczyku

POLAŃCZYK
NOCLEGI W
POLAŃCZYKU

Hotel Ewka

Domki Noclegi

Domki Wypoczynkowe

Domki

TRAMP Polańczyk

Domki NOCLEGI
Wycinek mapy Bieszczady W. Krukar.
Wydawnictwo Ruthenus.
polańczyk noclegi Bieszczady
Polańczyk to wyjątkowo malowniczo położona przy małej obwodnicy bieszczadzkiej miejscowość wczasowo uzdrowiskowa i centrum obiektów noclegowych i turystycznych typu hotele, domki letniskowe i wypoczynkowe oraz pensjonaty i kwatery, a także inne noclegi nad Jeziorem Solińskim. Polańczyk to także siedziba władz samorządowych gminy Solina. Urzekające panoramy na Jezioro Solińskie, Jawor, Stożki i najwyższe partie górskie Bieszczadów, duże nasłonecznienie i lokalizacja uzdrowiska na wchodzącym w jezioro półwyspie są atutami przyciągającymi turystów. Dziś goście mogą korzystać z dogodnych połączeń komunikacyjnych i sieci szlaków spacerowych łączących tę miejscowość z Soliną, Jeziorem Myczkowieckim i Bieszczadami.
Utworzone w 1974 r. uzdrowisko Noclegi Polańczyk-Zdrój posiada największy w Bieszczadach bazę hoteli, domków letniskowych i wypoczynkowych, pensjonatów zespół sanatoriów, ośrodków wczasowych, wypoczynkowych. Polańczyk zapewnia noclegi o bardzo wysokim standardzie. Szczególnie popularne są w tej miejscowości noclegi w domkach turystycznych nad samym Jeziorem Solińskim. Nocleg w Polańczyku można spotkać na każdym kroku.
Polańczyk z lotu ptaka.
foto. L. Mnich.
polańczyk
We wsi oczekują na gości gospodarstwa agroturystyczne, pól biwakowych i liczne domki, hotele oraz inne noclegi. Atrakcją miejscowości jest sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości z cudowną ikoną Matki Bożej z Łopienki i statek spacerowy „TRAMP” odbywający rejsy widokowe w dolinę Sanu. W latach II wojny światowej był on okrętem wojennym i pływał po Morzu Bałtyckim jako stawiacz min. W 1994 r. został przebudowany na statek pasażerski i zwodowany na bieszczadzkim morzu. Lorneta przeciwlotnicza armii niemieckiej pozwala podziwiać krajobrazy okolicy.
Polańczyk to nie tylko noclegi, choć baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana, posiada wyciąg narciarski (dł. 320 m), centralną bazę WOPR, posterunki policji drogowej, konnej i wodnej, pocztę, ośrodek zdrowia, aptekę, sklepy, restauracje i liczne punkty gastronomiczne. Nad wodą rozlokowały się obiekty noclegowe, domki letniskowe, hotele i pensjonaty, pola biwakowe, ośrodki campingowe, przystanie żeglarskie z wypożyczalniami sprzętu pływającego i basen pływający.
Na 34 ha Wyspie Energetyka (dojazd promem) powstaje nowoczesne Centrum Wypoczynkowe z 20 domkami typu „Brda”, „Stanica”, „Chata Góralska” oferujące keję z basenem i brodzikiem, z przystanią i wypożyczalnią sprzętu wodnego, konie, korty i zaplecze sportowo-rekreacyjne. Turysta przebywający w Bieszczadach i w Polańczyku znajdzie niejeden nocleg na najwyższym poziomie. Baza noclegowa jest corocznie rozbudowywana o nowe obiekty i domki letniskowe, a także hotele i pensjonaty. Każdy turysta szukający noclegów Polańczyka, na pewno znajdzie nocleg odpowiadający preferencjom. Baza noclegowa Polańczyka jest bardzo nowoczesna i regularnie rozbudowywana. Goście poszukujący noclegów w Polańczyku mogą wybierać z takich obiektów noclegowych jak nowoczesne i o wysokim standardzie hotele i pensjonaty, bardzo popularne domki letniskowe nad samym Jeziorem Solińskim oraz apartamenty nad Soliną, również takie miejsca noclegowe Polańczyka jak agroturystyka i kwaterach prywatnych.
Cypel w Polańczyku.
foto. L. Mnich
polańczyk

Z kart przeszłości:
Polańczyk lokowany był na prawie wołoskim w dawnych dobrach Kmitów. Istniał już w 1580 r. pod odmienną pierwotnie nazwą Poleszczańskie lub rzadziej Polańskie . W tym bowiem roku spadkobiercy zmarłego bezpotomnie Piotra Kmity, marszałka wielkiego koronnego, dzielili schedę. Wieś Poleszczańskie przypadła w udziale synowi siostry wojewody, Katarzyny Kmicianki (zamężnej za Andrzejem Stadnickim, kasztelanem sanockim) – Markowi (jego brat Mikołaj otrzymał Myczków i Solinę). W roku 1589 Polańczyk miał 3 i 3/4 łana, ponadto sołtys posiadał 1 łan pola, a 1/2 łana należało do popa. We wsi znajdował się młyn (należący do sołtysa). W dokumencie wystawionym w roku 1598 określono dokładnie południowo-zachodnią granicę Polańczyka. Biegła ona szczytem wzniesienia „Berdcze”, a nast”, a następnie szczytem „Lukowskiego” do „Polany Randowej”. Wymienione nazwy fizjograficzne używane są obecnie w nieco zmienionym brzmieniu: „Berdce” i „Łukiwskie”.
Polańczykiem władali Stadniccy do początku lat siedemdziesiątych XVII wieku. W roku 1674, jak wynika z taryfy pogłównego ziemi sanockiej, nowym właścicielem wsi został Stanisław Zielonka, herbu Jastrzębiec. To właśnie Zielonka, wchodząc w posiadanie wsi Poleszczańskie, przyjął w roku 1674 drugą wersję nazwy wsi Polańczyk. W dwa lata póżniej jako właściciele wsi wymieniani są Piotr Hermanowski i niejaki Gołębiowski.
W pierwszej połowie XVIII wieku Polańczyk należał już do Balów. Spadkobierczni Polańczyka Justyna Stadnicka wyszła za mąż za przedstawiciela rodu Balów. Syn zrodzony z tego związku, Hieronim Bal, podkomorzy sanocki, ożenił się z Jadwigą Tarłówną. W roku 1765, w dziesięć dni po przyjściu na świat ich jedynej córki Barbary, małżonkowie zostali zamordowani przez zbójników w swym dworze w Żubraczem. Ich majątek, w tym i Polańczyk zagarnęli dalecy krewni Balów – Karszniccy. Osierocona Barbara Balówna wychowywana przez obcych ludzi, wyszła za mąż za junoszę Łempickiego, rotmistrza chorągwi pancernej. Jej starania o odzyskanie majątku po rodzicach, trwające dwadzieścia lat, zakończyły się sukcesem.
Polańczyk.
foto. L. Mnich
polańczyk
Ich jedyna córka Zofia wyszła za mąż za hr. Stanisława Ankwicza. Z kolei ich jedynaczka Ewunia Henrieta nie zaznała szczęścia w małżeństwie. Po śmierci swego pierwszego męża hr. Sołtyka wyszła ponownie za mąż za Kazimierza Kuczkowskiego, który roztrwonił ze szczętem dobra Ankwiczów (w tym także Polańczyk). Wśród kolejnych właścicieli wsi pojawili się Jan Indra w 1880 r. i Ferdynand Wydra w 1900 r. Ostatnim właścicielem Polańczyka był Franciszek Cieśliński, pochodzący ze Śląska. Dwór Cieślińskich spaliła sotnia UPA w 1945 r.
W latach zaborów – w 1783 r. – cesarzowa Maria Teresa ufundowała w Polańczyku parafię greckokatolicką oraz pierwszą cerkiew (drewnianą) kosztem 8 tys. złotych reńskich. Zakupiła też dla parocha 38 morgów (21,9 ha) ziemi. Parafia ta obejmowała także Solinę, Myczków i Zabrodzie. W roku 1846 staraniem proboszcza parafii Maksymiliana Miłkowicza oraz patronki Zofii Ankwiczowej utworzono szkółkę parafialną dla 6 uczniów. W trzy lata później (po wprowadzeniu opłaty za naukę) szkołę zamknięto z powodu braku uczniów.
Na początku XIX wieku Polańczyk liczył 25 rodzin, a w roku 1833 liczba mieszkańców wynosiła 210. W pierwszej połowie ubiegłego wieku wieś została dwukrotnie nawiedzona przez epidemię tyfusu, która w 1839 roku pochłonęła 30 ofiar, a blisko 10 lat później – 45 ofiar. Zmarłych na tyfus pochowano w zachodniej części Łazów (obecnie jest to obszar Dużej Wyspy), zwanej od tej pory Hrobiska. Na pobliskim brzegu Solinki wybudowano z kamienia, w roku 1849, kapliczkę z drewnianą figurką Św. Jana Płaczącego (figurkę skradziono w latach sześćdziesiątych, gdy pojawił się w Polańczyku masowy ruch turystyczny).
W roku 1880 Polańczyk miał 38 domów, w tym 2 na obszarze dworskim oraz 289 mieszkańców (254 grekokatolików, 29 katolików i 6 Żydów). Do wsi należało 190 ha pola, 34 ha pastwisk, 21 ha lasu oraz 15,5 łąk. Posiadłość dworska, naląca do Jana Indry miała 83 ha pola, 25 ha łąk, 6 ha pastwisk i 124 ha lasu, ponadto folwark, karczmę i browar.
Spore zmiany zaszły w stanie posiadania dworu po 10 latach. W 1890 roku posiadłość ta należąca do Ferdynanda Wydry miała nadal karczmę, nie było już browaru, a pojawił się młyn. Dwór ponadto miał 80 ha pól, 23 ha łąk, 39 ha pastwisk, 3 ha nieużytków, 0,8 ha parceli budowlanej oraz już tylko 71 ha lasu./9 W roku 1900 miejscowość była własnością Franciszka Cieślińskiego i zamieszkiwało ją 412 osób, a w dziesięć lat później liczba mieszkańców wzrosła zaledwie o 5 osób.
Polańczyk.
foto. L. Mnich
polańczyk
W grudniu 1914 roku Polańczyk został zajęty przez wojska rosyjskie, które utrzymały zdobyte pozycje do kwietnia 1915 roku. Linia frontu podczas kampanii zimowej 1914/1915 kilkakrotnie zmieniała się. Wiosną 1915 r. Biegła ona przez wierzchołek Wójtowego Horbu, Kabajkę, Hałemę i przez grzbiet Horbu. Obszary graniczne Polańczyka i wsi Rybne parokrotnie przechodziły z rąk do rąk obu zmagających się armii: rosyjskiej i austrowęgierskiej. Na grzbiecie Horbu zachowały się do dzisiaj ślady po okopach i stanowiskach artyleryjskich. Ofensywa majowa sprzymierzonych wojsk austrowęgierskich i niemieckich odrzuciła Rosjan daleko na wschód przynosząc miejscowości wyzwolenie od armii rosyjskiej. W listopadzie 1918 roku – po niespodziewanym upadku monarchii austrowęgierskiej – w Bieszczadach doszło do wojny polsko-ukraińskiej o panowanie na tym obszarze. Ukraińcy zdołali zająć obszar po linię od Chyrowa przez Bandrów – Hoszów – Teleśnicę Oszwarową – Wołkowyję – Łopienkę i Maniów. Polańczyk znajdował się jednak po polskiej stronie frontu. Styczniowa ofensywa 3 polskich 100-osobowych dobrze uzbrojonych oddziałów złożonych z doświadczonych żołnierzy frontowych i dowodzonych przez doswiadczonych oficerów odrzuciła ich siły w góry, a w maju 1915 roku zostały one niemal bez walk wyparte z całych Bieszczadów.
W roku 1921 w Polańczyku było już 68 domów i 438 mieszkańców (258 wyznawców religii greckokatolickiej, 169 rzymskokatolickiej i 11 Żydów), natomiast w 1937 r. liczba domów we wsi i jej 3 przysiółkach (Podleszczyny, Łokieć i Paraszczakówka) doszła do 77.
W latach okupacji hitlerowskiej Niemcy zezwolili na utworzenie we wsi szkoły ukraińskiej, do której uczęszczało 91 dzieci. Miejscowych Żydów wywieziono do gett w Baligrodzie i Zasławiu, gdzie wszyscy zginęli. Nie zdołały też uratować się 3 Żydówki ukrywające się w pobliskich lasach oraz Polak udzielający schronienia jednej z nich. W 1940 r. na roboty przymusowe do Niemiec wywieziono 6 osób. Po zakończeniu wojny do Polańczyka wrócili: Józef Kardasz i Piotr Kardasz. Los pozostałych nie jest znany. Na frontach II wojny światowej walczyło 18 mieszkańców Polańczyka, i 9 z nich poległo. Wyzwolenie wsi nastąpiło 24 IX 1944 r. wskutek ofensywy 1 Armii Gwardyjskiej wchodzącej w skład 4 Frontu Ukraińskiego. Zmierzała ona szybkim marszem z pasma Gór Słonych w kierunku przełęczy karpackich z zamiarem przedarcia się na Słowację.
Polańczyk.
foto. L. Mnich
polańczyk
Po oswobodzeniu wsi wcale nie zapanował w niej spokój. Terror UPA stawał się coraz bardziej dokuczliwy. Sotnia UPA urządziła sobie kryjówkę u podnóża Hałemy i stamtąd nocą terroryzowała okoliczne wsie. 5 lipca 1945 r. upowcy zamordowali 2 osoby. Dopiero ulokowanie w Wołkowyi silnej strażnicy WOP nieco ograniczyło ich bezkarność.
Okres ten wpłynął niekorzystnie na potencjał demograficzny wsi. Otóż na mocy porozumienia z dnia 9 IX 1944 r. pomiędzy PKWN a rządem USRR w sprawie dobrowolnej ewakuacji ludności greckokatolickiej do sierpnia 1945 r. wyjechało z Polańczyka na Ukrainę 20 rodzin. Druga masowa akcja przesiedleńcza objęła wieś podczas akcji „Wisła” ( 24 IV – 31 VII 1947 r.). Wysiedlono wówczas przymusowo na Ziemie Odzyskane ( głównie w Olsztyńskie ) dalsze 23 rodziny. Łącznie straty ludnościowe Polańczyka w latach 1939 – 1947 wyniosły 74% stanu ludności wsi z 1939 roku. Pod koniec 1947 r. we wsi pozostało tylko 18 rodzin.
W okresie realizacji tzw. akcji osiedleńczej w Bieszczadach w latach 1959 – 65 osiedliły się w Polańczyku 3 rodziny. Na dalszy rozwój wsi wpłynęło wybudowanie tzw. „małej obwodnicy bieszczadzkiej” łączącej Hoczew – Polańczyk – Rajskie i Czarną. W tym okresie wieś uzyskała połączenie autobusowe z Leskiem i została zelektryfikowana.
Od 1968 r. (oddanie zapory w Solinie ) Polańczyk zaczął się dynamicznie rozwijać. Do 1975 r. ukończono budowę 6 obiektów wypoczynkowych. Dziś jest ich już 9 tj. „Atrium”, „Relawia”, „Solinka”, „Plon”, „Siarkopol”, „Dedal”, „Jawor”, „Polski Len”, „Unitra”, „Energetyk” i kilkanaście pensjonatów prywatnych.
W 1970 r. Polańczyk miał zaledwie 220 mieszkańców, w roku 1978 liczba ta wzrosła niemal dwukrotnie (do 480 osób), w roku 1988 wynosiła 757, a w 1995 – 801 osób. 291 z nich nie ukończyło 18 lat, a dzieci do 15 lat było wówczas 242. Od 1 kwietnia 1990 roku Polańczyk jest siedzibą gminy Solina.
Polańczyk.
foto. L. Mnich
polańczyk

Krótki zarys dziejów uzdrowiska.
W roku 1974 Polańczyk uzyskał status uzdrowiska. Znajdują się w nim udokumentowane (lecz jeszcze nie eksploatowane) źródła wód mineralnych (wodorowo-chlorkowo-sodowych, wydajność odwiertu 7 m3/godz.), wodorowo-węglanowo-chlorkowo-sodowych, 0,7 m3/godz.), i wodorowo-węglanowo-chlorkowo-bromowo-jodowych, 0,5 m3/godz.). W uzdrowisku leczy się choroby układu oddechowego, moczowego, choroby kobiece, a ostatnio prowadzona jest rehabilitacja.
Ośrodki sanatoryjne i wczasowe nie zostały dostosowane pod względem architektonicznym do walorów krajobrazowych środowiska, ponadto dolegliwe są skutki nieskoordynowanych procesów zagospodarowania przestrzennego Polańczyka. Forsowane w latach 70-tych budownictwo zakładowych ośrodków wypoczynkowych ( i związany z tym partykularyzm poszczególnych inwestorów) okazało się koncepcją chybioną w warunkach przechodzenia do gospodarki rynkowej. Radykalna zmiana systemu ekonomiczno-finansowego przedsiębiorstw sfery produkcji materialnej i budżetowej oraz ich słaba kondycja finansowa najpierw ograniczyły, a następnie wykluczyły możliwość dalszego utrzymywania zakładowych ośrodków wypoczynkowych.

Obecnie ta luka z noclegami w Polańczyku została zagospodarowana przez prywatnych inwestorów, którzy oferują spełniające wysokie standardy i oczekiwania rynku turystycznego, i nowo wybudowane obiekty noclegowe w Polańczyku. Na obecną chwile noclegi Polańczyka to doskonała baza noclegowa, chyba największa w całych Bieszczadach, oferujące nowe obiekty takie jak hotele i pensjonaty, oraz bardzo popularne turystyczne domki z dostępem do Jeziora Solińskiego. Tak więc na pewno każdy turysta znajdzie w Polańczyku noclegi spełniające jego oczekiwania.

Opracował: Stanisław Orłowski

więcej zdjęćpolańczyk noclegi Bieszczady

Polańczyk
google
©2008 Google

Rozkład jazdy autobusów w Polańczyku

Polańczyk rozkład jazdy Bieszczady
Polańczyk
Rozkład Jazdy
Dokąd
przez
godziny odjazdu
BEREŹNICA WYŻNA
-
12:35 S
BÓBRKA
Solina
14:05 FJ
BUKOWIEC
Wołkowyja
09:41 NYV, 10:15 W, 11:10 S, 11:35 aJ, 13:05 Pw 17:55 Fm, 17:55 CW
BUKOWIEC
Górzanka
13:25 CJN
BUKOWIEC
Terka
14:50 a
BUKOWIEC
Terka, Polanki
14:30 S
KRAKÓW
Solina, Sanok, Krosno, Jasło, Tarnów
15:30 PW
KROSNO
Hoczew, Lesko, Sanok, Zarszyn, Besko, Rymanów
06:40 N
KROSNO
Solina, Lesko, Sanok, Zarszyn, Besko, Rymanów
08:55 F, 11:47 W, 14:05 N
LESKO
Hoczew
07:10 F, 08:00 N, 08:10 S, 12:40 F, 13:35 S, 13:35 aJ, 15:10 FJ, 15:10 CJN, 15:10 W, 16:00 S, 20:10 CJN, 20:45 FW, 21:30 FW
LESKO
Solina
05:32 S, 06:40 CJN, 07:05 FJ, 07:55 F, 15:15 JN, 19:55 FJ
LUBLIN
Polana, Ustrzyki Dolne, Kuźmina, Bircza, Przemyśl, Jarosław
08:05 Pw
POLANKI
Bukowiec, Terka
06:35 S
RZESZÓW
Hoczew, Lesko, Sanok, Brzozów, Domaradz
10:57 NYV
RZESZÓW
Solina, Lesko, Sanok, Brzozów, Domaradz
12:50 NV, 17:30 gNYV, 19:55 W
SANOK
Hoczew, Lesko
10:25 FJ, 10:25 W, 17:20 FJg, 17:20 CJgN, 17:20 W, 19:10 Fm, 19:10 CW, 21:30 CW
SANOK
Hoczew, Lesko, Załuż
05:35 S
SANOK
Solina, Lesko
07:05 FW, 07:55 CW, 08:55 CN, 09:35 W, 10:35 W, 13:35 W, 15:15 W, 18:05 W, 21:00 W
SANOK
Solina, Lesko, Załuż
05:32 a
SANOK
Solina, Myczkowce, Lesko
10:10 W, 11:20 W, 13:15 CW, 18:00 W
SOLINA
-
12:15 W, 13:30 Pw, 14:05 FW
STALOWA WOLA
Solina, Sanok, Brzozów, Rzeszów, Nisko
16:10 Pw
TARNOBRZEG
Solina, Sanok, Brzozów, Rzeszów, Kolbuszowa
14:41 PW
TERKA
Bukowiec
06:35 aJ
USTRZYKI DOLNE
Solina, Łobozew Dolny
06:55 F, 11:40 W, 15:10 FJ, 15:10 W, 17:20 FJ, 17:20 W
USTRZYKI GÓRNE
Bukowiec, Polana, Czarna, Lutowiska
07:39 PW, 09:05 PW, 10:55 W*, 16:25 W
USTRZYKI GÓRNE
Terka, Buk, Cisna, Wetlina
08:30 W, 13:30 W
WARSZAWA
Solina, Sanok, Rzeszów, Nisko, Janów Lubelski, Kraśnik, Lublin
18:05 PW
WOLA GÓRZAŃSKA
Wołkowyja
06:35 W, 13:20 F
WROCŁAW
Solina, Sanok, Krosno, Tarnów, Kraków, Katowice
18:24 PW
ZAWÓZ
Bukowiec
09:10 CW*, 15:45 CJN, 15:45 W, 19:40 gN
ZAWÓZ
Bukowiec, Werlas
13:25 FJ, 13:25 W
ZAWÓZ
Górzanka, Terka, Bukowiec
15:45 XJ
ZAWÓZ
Górzanka, Terka, Rajskie, Werlas
15:45 qJ
ZAWÓZ
Terka, Bukowiec
09:00 F

LEGENDA

! - od 1 września 2005 nie kursuje na odcinku Komańcza - Jaśliska
* - połączenie kolejowo-autobusowe, oczekuje na przyjazd pociągu
^ - z Krosna odjazd ze stanowiska "RADTURU"
+ - kursuje w dni świąteczne (niedziele i święta)
5 - kursuje w piątki
6 - kursuje w soboty
7 - kursuje w niedziele
a - kursuje w dni robocze nie będące dniami nauki szkolnej
A - nie kursuje w niedziele i święta
b - kursuje w dni nie będące dniami nauki szkolnej
C - kursuje w soboty, niedziele i święta
D - nie kursuje 24-26, 31.XII, 1.I, Wielką Sobotę i 2 dni Wielkanocy
E - nie kursuje w czasie letnich wakacji szkolnych
f - kursuje od 1 czerwca do 30 września
F - kursuje w dni robocze od poniedziałku do piątku
g - nie kursuje 24 grudnia
J - nie kursuje od 1 lipca do 31 sierpnia
K - nie kursuje w okresie letnich wakacji szkolnych
L - nie kursuje 25-26 grudnia, 1 stycznia i dwa dni Wielkanocy
l - nie kursuje w dni poświąteczneł - nie kursuje 2 stycznia
m - nie kursuje 24 i 31 grudnia
n - nie kursuje 24, 31 grudnia i w Wielką Sobotę
N - nie kursuje 25 grudnia i pierwszy dzień Wielkanocy
O - kursuje codziennie
p - kursuje w piątki w dni nauki szkolnej
P - kurs pośpieszny
q - kursuje w piątki w dni robocze
Q - nie kursuje w Boże Ciało
S - kursuje w dni nauki szkolnej
t - nie kursuje 23, 24, 30, 31 grudnia, w Wielki Piątek i Sobotę
U - nie kursuje 25 grudnia, Nowy Rok i pierwszy dzień Wielkanocy
V - kurs przyśpieszony
W - kursuje od 1 lipca do 31 sierpnia
w - kursuje w okresie letnich wakacji szkolnych
X - kursuje w dni robocze od poniedziałku do czwartku
y - kursuje w soboty po dniu roboczym w ZPG
Y - nie kursuje 26 grudnia
Z - nie kursuje w soboty i dni świąteczne po dniu roboczym w ZPG
z - nie kursuje w Wielką Sobotę
Autorzy serwisu nie odpowiadają za rzetelność danych dostarczonych przez przewoźników, rozkłady staramy się na bieżąco aktualizować. Dokładne informacje o połączeniach można uzyskać w punktach informacyjnych Sanok: (013)464 39 16, Lesko: (013) 469 85 43, Ustrzyki Dln.: (013) 461 12 36.

Wszystkie zdjęcia na stronie "www.bieszczady.net.pl" oraz na stronach w domenie bieszczady.net.pl jak i witrynach administrowanych przez nasz serwis są chronione są prawem autorskim. Jakiekolwiek wykorzystanie ich do celów komercyjnych, zamieszczanie na innych stronach internetowych, przedruk lub inne formy powielania, wymagają zgody redakcji. © Bieszczadzki Serwis Internetowy 2001 - 2012. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i na forum. Są one prywatnymi komentarzami i opiniami użytkowników.

Serwis Bieszczady.net.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu Bieszczady.net.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady aktualności POLECAMY
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy
Bieszczady polecamy